Щорічно 29 вересня в Україні вшановують пам'ять мільйонів людей, які загинули під час Голокосту та політичних репресій, що мали місце в Україні під час Другої світової війни.
У вересні 1941 року, після окупації Києва нацистами, почалася масова депортація та знищення єврейського населення. Спочатку жертв вивозили за місто, але в скорому часі вирішили проводити страти прямо у Бабиному Яру.
Протягом лише кількох днів у Бабиному Яру були розстріляні тисячі людей. Серед них були жінки, діти, старі, і ті, хто намагався захистити їх. Це місце стало символом не лише єврейського геноциду, а й численних інших злочинів, скоєних під час війни.
Однак цим жорстокість окупантів не обмежилася. Вже у жовтні німці провели ще кілька масових вбивств, а згодом вирішили відкрити Сирецький концтабір. Там жорстоко катували близько 25 тисяч людей, які потім загинули в муках. У березні 1942-го німці почали розстрілювати активістів і учасників політичних організацій, зокрема членів ОУН.
Бабин Яр є болючим символом безмежної жорстокості, але також і нагадуванням про важливість збереження пам’яті та уроків минулого для майбутніх поколінь.